Kilka faktów „za” funduszami inwestycyjnymi

Lipiec 24, 2017 By admin

Kilka faktów „za” funduszami inwestycyjnymi

Kilka faktów „za” funduszami inwestycyjnymiZgromadzenie satysfakcjonujących środków finansowych w ramach oszczędności nie stanowi dla nikogo prostego zadania. Niestety, ale ludzie wciąż nie wierzą w możliwości istniejącego rynku kapitałowego oraz rozwiązania przewidziane dla najlepszych osób decydujących się na inwestowanie. Gromadzenie środków na lokatach bankowych nie jest efektywne, ponieważ zyski z nich ledwo co równoważą jedynie wpływ inflacji na przechowywane pieniądze. Ważna jest także niepewność ze strony rynków kapitałowych, które mogą się bezpośrednio odbijać na kondycji banków, a więc i na lokowanych tam środkach pieniężnych. Warto o tym pamiętać i nie można traktować poważnie maksymy, iż bank jest najbezpieczniejszą formą inwestowania. Widać to było szczególnie dobrze, gdy w trakcie kryzysu w 2008 roku doszło do przejęcia części depozytów przez rząd Cypru, co stanowiło akt wyjątkowej zuchwałości i swoisty zamach na alokowany kapitał. W kontekście tych wszystkich zagrożeń, fundusze inwestycyjne stanowią bez wątpienia o wiele bezpieczniejsze i bardziej perspektywiczne narzędzie dla wszystkich zainteresowanych oszczędzaniem. Warto sprawdzić wyceny funduszy inwestycyjnych online.

Dlaczego warto wybrać fundusze inwestycyjne:

Po pierwsze, jest to najbardziej efektywna metoda długoterminowego oszczędzania na przeróżne cele. Jest to także filar funkcjonowania otwartych funduszy emerytalnych.

Pod drugie, należy mieć na uwadze fakt, iż w instytucjach zarządzających funduszami, a więc towarzystwach funduszy inwestycyjnych działają specjaliści obsługujący zarówno portfel, prowadzący skrupulatne rozliczenia oraz fachowo oceniający ryzyko, co z punktu widzenia pewności oszczędzania i kreowania własnych możliwości finansowych.

Po trzecie, dzięki funduszom inwestycyjnym uzyskuje się dywersyfikację oszczędności, co pozwala na pewniejsze gromadzenie środków, niezależnie od wystąpienia pogorszenia kondycji jednej z lokat giełdowych

Po czwarte, fundusze korzystają z inwestycji z stabilne narzędzia finansowe, które w dłuższej perspektywie gwarantują realny wzrost

Nie pozostaje więc nic innego, jak skorzystać z oferty towarzystw inwestycyjnych!