Dodatkowe usługi w ramach rachunku bankowego

Lipiec 28, 2017 By admin

Dodatkowe usługi w ramach rachunku bankowego

Dodatkowe usługi w ramach rachunku bankowegoRachunek bankowy już dawno przestał być instrumentem służącym wyłącznie do wpłacania i wypłacania z niego pieniędzy. Za sprawą licznych usług dodatkowych, konto w banku może obecnie spełniać wiele różnych funkcji.

Karta debetowa

Podstawowym produktem opcjonalnym, na jaki decyduje się jednak większość posiadaczy rachunków bankowych, jest karta debetowa. Umożliwia ona swobodny dostęp do środków zgromadzonych na koncie, pozwalając na bezgotówkowe płatności w punktach usługowych, sklepach czy Internecie. Karty debetowej nie należy mylić z kartą kredytową, której zasada działania jest inna i do której funkcjonowania nie jest wymagane konto bankowe.

Konto walutowe

W przypadku większości kont bankowych istnieje możliwość utworzenia dodatkowych rachunków walutowych. Podobnie jak sugeruje nazwa, ich walutą nie są złotówki, a na przykład dolary, funty brytyjskie czy franki szwajcarskie. Dzięki temu stanowią świetne rozwiązanie dla osób lub przedsiębiorstw często odbierających lub wysyłających pieniądze za granicę bądź czasowo przebywających w obcym kraju. Konta walutowe są także dość popularnym produktem bankowym wśród emigrantów zarobkowych. Umożliwiają one bowiem otrzymywanie pensji bezpośrednio na własny rachunek. Więcej na https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-osobiste-wybierz-konto-osobiste-na-miare-potrzeb-bz-wbk.html

Limit kredytowy

Niektóre konta bankowe pozwalają na przydzielenie limitu kredytowego. Dzięki niemu jesteśmy w stanie czasowo pokrywać swoje wydatki z pieniędzy banku i zarazem istnieje możliwość osiągnięcia salda ujemnego na rachunku.

Bezproblemowe i bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą

Choć podczas pobytu w obcym kraju możemy próbować wypłacać naszą kartą debetową pieniądze z tamtejszych bankomatów, to czynność ta często wiąże się z poniesieniem bardzo wysokiej opłaty. Jeśli chcemy tego uniknąć, a jednocześnie nie mamy ochoty wymieniać wcześniej waluty, to dobrym pomysłem może okazać się wybór konta z opcją darmowych wypłat za granicą. Warto także upewnić się co do możliwości korzystania z bankomatów w danym kraju w ogóle i w razie potrzeby wykupić wcześniej odpowiednią usługę dodatkową.